A budafoki Soós István Borászati Technikum és Szakképző Iskola diákjai, az Európai Diáksport Nap (ESSD) keretében rendhagyó témanapon vettek részt. Az iskola 120 fő, nappali tagozatos diákja közül 90-en próbálhatták ki ügyességüket a koordinációt fejlesztő, játékos csapatfeladatokban (pl.: élőlánc a Dunaparti lépcsőkön). A labdaügyességi sorverseny, a zsinórlabda (röplabda rávezető gyakorlatokkal), tollaslabda mind hozzájárulnak a tanulók képesség- és kompetenciafejlesztéséhez.  Az együttműködést és csapatban való játék élményét az élő gúla „építése” tette teljessé.

A Soós István Borászati Technikum újonnan kinevezett igazgatónője Chikány Henrietta Kata, valamint a sporteseményt szervező és levezénylő Szilágyi Gábor testnevelő tanár, fontosnak tartják, mindenek előtt, a tanulók egészségének védelmét, így az iskola kiváló elhelyezkedését kihasználva, a közeli játszóterek, illetve a Dunapart szolgáltatták a rendhagyó iskolai esemény megrendezésének helyszínét. A szabad levegőn, biztonságosan végzett gyakorlatok, csapatépítő jellege miatt biztosan hosszútávra szóló élményt jelentett a résztvevő tanulóknak.

 

 

Beszámolót készítette: Szilágyi Gábor

Budafok, 2020. szeptember 28.

CÍMERÜNK


ISKOLÁNKRÓL

LEGUTÓBBI ESEMÉNYEK

Nincsenek események

FENNTARTÓNK


FACEBOOK OLDALUNK

ELÉRHETŐSÉGEINK

Soós István Borászati Technikum és Szakképző Iskola

OM azonosító: 035269/011

Cím:
1221 Budapest, Kossuth Lajos u. 83.

Telefonszámaink:
Titkárság: +36 (1) 426-5384 (Telefon / Fax) Titkárság mobil: +36 (30) 336-8752
Tanári szoba: +36 (1) 426-5385 Gazdasági Hivatal mobil: +36 (30) 330-1103

e-mail:
titkarsag@borasziskola.hu