Idén április 26-30-án rendezték meg Szlovéniában a 13. EUROPEA Nemzetközi Borászati Versenyt, ahol 12 országból 30 csapat mérkőzött meg egymással. Iskolánkat Fias József Dávid és Benei Krisztián végzős borász technikusok képviselték. A csapatot Török Zita szaktanár vezette.

A rendező ebben az évben a Novo Mesto-i Biotechnológia és Turizmus Centrum és Szakgimnázium volt.


Az angol nyelvű versenyen szőlészeti és borászati tesztet töltöttek ki a versenyzők, melyekben elméleti tudásukról adtak számot. Az egyéni és csapatverseny több gyakorlati részből állt: laboratóriumi vizsgálatok, metszés, lapszűrés, mintavétel, kóstolási feladatok. Csapatunk idén a második harmadban végzett.

„Nagyon jól éreztem magam. Különösen tetszett, ahogy az egészet megrendezték. Mindig tudtuk, mikor hol kell lennünk. A feladatok kicsit nehezek voltak, de ettől volt izgalmas a verseny. Nagyon jó volt, hogy délutánonként külön programokat szerveztek. A hangulat is remek volt, legfőképp az utolsó napi gálavacsorán. Örülök, hogy ott lehettem.” – összegezte az élményeit Benei Krisztián.

„Szervezett, hangulatos, szakmai szempontból mind az elméleti illetve gyakorlati szőlészeti és borászati feladatok színvonalasak voltak. A feladatok elvégzése után nagyon jó volt meglátogatni a Prius borászatot valamint a hagyományokat és népi kultúrát őrző kisvárost, Metlikát. Szlovénia első híres pezsgőpincészetében, az Istenic cégnél rendkívül egyedüli szép, kellemes pezsgőket kóstolhattunk.” – fogalmazta meg Fias József


ISKOLÁNKRÓL

ÁLLÁSHIRDETÉSEK

Jelenleg nincs betöltetlen álláshelyünk.

LEGUTÓBBI ESEMÉNYEK

2018. 08. 27.
Javítóvizsga
2018. 08. 22.
Gólyatábor


FACEBOOK OLDALUNK

ELÉRHETŐSÉGEINK

Soós István Borászati és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola

OM azonosító: 035408

Cím:
1221 Budapest, Kossuth Lajos u. 83.

Telefonszámaink:
Titkárság: +36 (1) 426-5384 (Telefon / Fax) Titkárság mobil: +36 (30) 336-8752
Tanári szoba: +36 (1) 426-5385 Gazdasági Hivatal mobil: +36 (30) 330-1103
Tangazdaság: +36 (1) 424-0145 (Telefon / Fax)

e-mail:
iroda@soos-bp.sulinet.hu
titkarsag@borasziskola.hu

 

KRÉTA NAPLÓ