Idén április 26-30-án rendezték meg Szlovéniában a 13. EUROPEA Nemzetközi Borászati Versenyt, ahol 12 országból 30 csapat mérkőzött meg egymással. Iskolánkat Fias József Dávid és Benei Krisztián végzős borász technikusok képviselték. A csapatot Török Zita szaktanár vezette.

A rendező ebben az évben a Novo Mesto-i Biotechnológia és Turizmus Centrum és Szakgimnázium volt.

Az angol nyelvű versenyen szőlészeti és borászati tesztet töltöttek ki a versenyzők, melyekben elméleti tudásukról adtak számot. Az egyéni és csapatverseny több gyakorlati részből állt: laboratóriumi vizsgálatok, metszés, lapszűrés, mintavétel, kóstolási feladatok. Csapatunk idén a második harmadban végzett.

„Nagyon jól éreztem magam. Különösen tetszett, ahogy az egészet megrendezték. Mindig tudtuk, mikor hol kell lennünk. A feladatok kicsit nehezek voltak, de ettől volt izgalmas a verseny. Nagyon jó volt, hogy délutánonként külön programokat szerveztek. A hangulat is remek volt, legfőképp az utolsó napi gálavacsorán. Örülök, hogy ott lehettem.” – összegezte az élményeit Benei Krisztián.

„Szervezett, hangulatos, szakmai szempontból mind az elméleti illetve gyakorlati szőlészeti és borászati feladatok színvonalasak voltak. A feladatok elvégzése után nagyon jó volt meglátogatni a Prius borászatot valamint a hagyományokat és népi kultúrát őrző kisvárost, Metlikát. Szlovénia első híres pezsgőpincészetében, az Istenic cégnél rendkívül egyedüli szép, kellemes pezsgőket kóstolhattunk.” – fogalmazta meg Fias József

ÁLLÁSHIRDETÉSEK

Jelenleg nincs betöltetlen álláshelyünk.