Hogy mi a kapcsolat a három szó közt? Iskolánk 11.A osztályának két kiváló diákja, Kozma Lívia és Szijj Adrienn még év elején elhatározták, hogy belevágnak a házi sörfőzésbe. Komoly kutatómunka várt rájuk,nem épp a legegyszerűbb hobbit választották.

Miután az elméleti alapokat megértették, felkészítőtanárukkal, Szöllősy Istvánnal megtervezték a sör receptjét. Mivel mind szeretik a kávés-csokoládés ízjegyeket, a stout mellett döntöttek, melynek jellegzetes fekete színe ötféle maláta megfelelő arányú keverésével jött létre. A sör egy részét hidegkomlózták is. Szerénytelenül állíthatjuk, hogy egy karakteres, kifejezetten finom sört kaptak eredményül.

Munkájukat a szekszárdi Csapó Dániel Emlékversenyen ismertették a zsűrivel, valamint diáktársaikkal. Az eredmény az előkelő második helyezés lett. Gratulálunk!

CÍMERÜNK