Hogy mi a kapcsolat a három szó közt? Iskolánk 11.A osztályának két kiváló diákja, Kozma Lívia és Szijj Adrienn még év elején elhatározták, hogy belevágnak a házi sörfőzésbe. Komoly kutatómunka várt rájuk,nem épp a legegyszerűbb hobbit választották.

Miután az elméleti alapokat megértették, felkészítőtanárukkal, Szöllősy Istvánnal megtervezték a sör receptjét. Mivel mind szeretik a kávés-csokoládés ízjegyeket, a stout mellett döntöttek, melynek jellegzetes fekete színe ötféle maláta megfelelő arányú keverésével jött létre. A sör egy részét hidegkomlózták is. Szerénytelenül állíthatjuk, hogy egy karakteres, kifejezetten finom sört kaptak eredményül.

 

 

Munkájukat a szekszárdi Csapó Dániel Emlékversenyen ismertették a zsűrivel, valamint diáktársaikkal. Az eredmény az előkelő második helyezés lett. Gratulálunk!

CÍMERÜNK


ISKOLÁNKRÓL

LEGUTÓBBI ESEMÉNYEK

Nincsenek események

FENNTARTÓNK


FACEBOOK OLDALUNK

ELÉRHETŐSÉGEINK

Soós István Borászati és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola

OM azonosító: 035408

Cím:
1221 Budapest, Kossuth Lajos u. 83.

Telefonszámaink:
Titkárság: +36 (1) 426-5384 (Telefon / Fax) Titkárság mobil: +36 (30) 336-8752
Tanári szoba: +36 (1) 426-5385 Gazdasági Hivatal mobil: +36 (30) 330-1103

e-mail:
iroda@soos-bp.sulinet.hu
titkarsag@borasziskola.hu