Hogy mi a kapcsolat a három szó közt? Iskolánk 11.A osztályának két kiváló diákja, Kozma Lívia és Szijj Adrienn még év elején elhatározták, hogy belevágnak a házi sörfőzésbe. Komoly kutatómunka várt rájuk,nem épp a legegyszerűbb hobbit választották.

Miután az elméleti alapokat megértették, felkészítőtanárukkal, Szöllősy Istvánnal megtervezték a sör receptjét. Mivel mind szeretik a kávés-csokoládés ízjegyeket, a stout mellett döntöttek, melynek jellegzetes fekete színe ötféle maláta megfelelő arányú keverésével jött létre. A sör egy részét hidegkomlózták is. Szerénytelenül állíthatjuk, hogy egy karakteres, kifejezetten finom sört kaptak eredményül.

 

 

Munkájukat a szekszárdi Csapó Dániel Emlékversenyen ismertették a zsűrivel, valamint diáktársaikkal. Az eredmény az előkelő második helyezés lett. Gratulálunk!

CÍMERÜNK


ISKOLÁNKRÓL

ÁLLÁSHIRDETÉSEK

LEGUTÓBBI ESEMÉNYEK

Nincsenek események

FENNTARTÓNK


FACEBOOK OLDALUNK

ELÉRHETŐSÉGEINK

Soós István Borászati és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola

OM azonosító: 035408

Cím:
1221 Budapest, Kossuth Lajos u. 83.

Telefonszámaink:
Titkárság: +36 (1) 426-5384 (Telefon / Fax) Titkárság mobil: +36 (30) 336-8752
Tanári szoba: +36 (1) 426-5385 Gazdasági Hivatal mobil: +36 (30) 330-1103
Tangazdaság: +36 (1) 424-0145 (Telefon / Fax)

e-mail:
iroda@soos-bp.sulinet.hu
titkarsag@borasziskola.hu

 

KRÉTA NAPLÓ