XIII. Csávossy György Kárpát-medencei Borverseny

Újdonságnak tekinthető, hogy idén elő alkalommal külön kategóriába sorolva kerültek minősítésre az „alternatív technológiával” készített borok, mint az öko, a bio, a biodinamikus, a narancs és a „kénmentes”- nagyon alacsony kénsav használattal készült- bortételek.

A borversenyre 2018.november 15-én került sor a Soós István Borászati és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola Tangazdaságában, amelyet 100 pontos rendszerben, négy bizottságban bonyolítottak le. A zsűriben nem csak magyarországi szakemberek, hanem a nevező, a határon túli borászok közül is többen részt vettek.

A nagyközönség számára mind a verseny borai, eredményei és borászatokat képviselő kollégák is bemutatásra kerültek 2018.november 22-én, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban, a „Borest a Bor Akadémián” rendezvényen, ahol a meghívott borászok személyesen mutatták be és kóstoltatták boraikat.

A versenynek kiváló házigazdája volt az iskola Tangazdasága, ahol az előkészítés mellett nagyszerűen helytálltak az iskola dolgozói, tanulói.

A nagyszámú mintákból az alábbi eredmények születtek a bírálók pontszámai alapján:

• Nagy Arany 4
  • Arany 24
  • Ezüst 61
  • Bronz 11

( Magyar Bor Akadémia alapján)

CÍMERÜNK