Szavalóverseny

Szavalóverseny

Április 26-án három tanulónk vett részt a XI. Fatimai Szűzanya Magyar Istenes Versek Szavalóversenyen, Soroksáron. Szalai Bence 11. a osztályos tanuló a versenyt támogató Fabók Endre  Alapítvány különdíját kapta. Berecz András 9.a és Bohó Lionel 10. a osztályos tanuló is dicséretet kapott színvonalas teljesítményéért. A diákokat felkészítette és elkísérte Benkő Zsuzsa tanárnő.

 

facebooktwittergoogle_plusmail

Felvettek névsora

Felvettek névsora

A jelentkezőket és iskoláikat levélben értesítettük az eredményekről.
Tájékoztatom, hogy iskolánkban üresen maradt néhány férőhely, ezért 2016. május 2-13. között rendkívüli felvételi eljárást tartunk.
Ha a tanulót felvevő iskola nem indítja a képzést, vagy változtatnának továbbtanulási szándékukon, jelentkezzenek a rendkívüli felvételi eljárásban.

Eredmény letöltése innen

Tovább

facebooktwittergoogle_plusmail

Gazdag László Emlékverseny

Gazdag László Emlékverseny

Az elmúlt évben több mint 200 fajta bor versenyzett az ország minden borvidékéről, valamint végzős tanulóink vizsgaborai is.
A verseny időpontja: 2016.  május 12.
A borok leadásának végső határideje: 2015. május 6.

A versenyen való részvételhez a nevezőknek mintánként nevezési díjat kell fizetnie,
melyet a szervező intézmény 1000 Ft-ban határoz meg.
A díj megfizetése helyben az iskola pénztárában vagy átutalással
történik a következő számlaszámra:
Soós István Borászati Szakképző Iskola
1221 Budapest Kossuth Lajos u. 83.
10032000-00334208-00000000(Magyar Államkincstár)
A közlemény rovatba kérjük feltüntetni:
Borverseny nevezési díj

Tovább

facebooktwittergoogle_plusmail

A határon túli borászok szakmai képzése a budafoki Soós István Borászati Szakképző Iskolában

A határon túli borászok szakmai képzése a budafoki Soós István Borászati Szakképző Iskolában

A Soós István Borászati Szakképző Iskola, a Földművelésügyi Minisztérium Nemzetközi és Kárpát-medencei Kapcsolatok Főosztályával közösen, az elmúlt években kereste annak a lehetőségét, miként tudná elősegíteni az anyaországon kívül élő honfitársaink szakmai képzését szőlészet – borászat témakörben.

Tavaly novemberben lehetőség nyílt arra, hogy az újvidéki Temerini Kertbarát Kör helyi vezetőjével konkrét tárgyalásokat lehetett folytatni ebben a témakörben. Temerinben fogalmazódott meg az igény, hogy a budafoki Borászati Iskola oktatási anyagot állítson össze a helyi szőlész – borász szakemberek számára. Ebben a tananyagban olyan szakmai fogások legyenek bemutatva, amelyek a mindennapi gyakorlatban fontosak. A cél az volt, hogy a borkészítés alapjainak frissítésével az alapfeladatok fontosságát rögzítsük.

Tovább

facebooktwittergoogle_plusmail

Szőlész – borász szakma kiváló tanulója verseny

Szőlész – borász szakma kiváló tanulója verseny

2013 után idén( 2016-ban) másodszor rendezte meg a Soós István Borászati Szakképző Iskola a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt, a 2015-ben átadott Szigetcsépi Tanüzemben.

A szakmai versenyen két szakmaterületről (szőlész és borász) kellett írásbeli-, szóbeli- és gyakorlati feladatokat teljesíteni. A feladatok változó nehézségűek voltak a feladatcsoportokon belül, de a verseny szabályai szerint mindenkinek teljesen azonos tevékenységet kellett végrehajtania. Ezért az utolsó pillanatig titokban kell tartani a versenyfeladatokat, amelyek komplexitásuk révén objektív képet adnak a versenyzők tudásáról.

Tovább

facebooktwittergoogle_plusmail

Európai fiatal borászok versenye a Chasselas hazájában

Európai fiatal borászok versenye a Chasselas hazájában

2016. március 29-től április 2-ig a jövő fiatal borászai a svájci borászattal ismerkedtek. Európa 12 országából 36 szőlészeti-borászati szakközépiskola és szakgimnázium csapata 72 diákkal vett részt, a 11. alkalommal megrendezett Europea Borászok Versenyen. A rendezvényt három iskola, a Châteauneuf, a Changins és a Marcelin rendezte Vaud kanton támogatásával. Magyarországot a Soós csapata és a villányi Teleki Zsigmond Szakképző Iskola diákjai képviselték.

Tovább

facebooktwittergoogle_plusmail