Szekszárdi diadal

Szekszárdi diadal

Március 23-án három lelkes diákunk részt vett a Csapó Dániel Emlékversenyen. A versenyt a Csapó Dániel Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium rendezte a kárpát-medencei magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari középiskolák és szakképző iskolák tanulói számára. Tovább

Szakmák Éjszakája

Szakmák Éjszakája

Kedves érdeklődők!

A „Szakmák Éjszakája” programsorozathoz csatlakozott iskolánk is. E fesztiválhangulatú program kicsiknek és nagyoknak egyaránt szól. Iskolánkban borászattal, élelmiszeriparral kapcsolatos érdekes vizsgálatokkal, kísérletekkel, kóstolókkal, játékos vetélkedővel várjuk az érdeklődőket. Tovább

Kézműves sörfőzés a Soósban

Kézműves sörfőzés a Soósban

Kis hazánkat pár éve valósággal ellepték a kézműves sörök. E kifejezés a „craft beer” magyar megfelelője, arra utal, hogy a szóban forgó sörök kisebb kapacitású berendezésekkel, nagyobb élőmunkaigénnyel készülnek, mint nagyüzemi társaik, gyakran testesebbek, magasabb alkoholtartalommal bírnak. Tovább