Európai fiatal borászok versenye a Chasselas hazájában

2016. március 29-től április 2-ig a jövő fiatal borászai a svájci borászattal ismerkedtek. Európa 12 országából 36 szőlészeti-borászati szakközépiskola és szakgimnázium csapata 72 diákkal vett részt, a 11. alkalommal megrendezett Europea Borászok Versenyen. A rendezvényt három iskola, a Châteauneuf, a Changins és a Marcelin rendezte Vaud kanton támogatásával. Magyarországot a Soós csapata és a villányi Teleki Zsigmond Szakképző Iskola diákjai képviselték.

A végzős borász technikusaink közül Lukács Márk és Sopisz Aposztolisz mérette meg magát a nemes küzdelemben. A tanulókat Török Zita szaktanár és Földesi Gyula igazgató úr kísérte. Az egyéni és csapatverseny alatt a diákoknak elméleti és gyakorlati szempontból is számot kellett adniuk szőlészeti, borászati és borkóstolási tudásukról. Külön versenyszám volt a svájci borászati ismeretek. A rendezvény azonban nemcsak a versenyről szólt, hanem a kapcsolatépítésről és más ország borkultúrájának megismeréséről is.

Gratulálunk a tisztességes helytállásért!

Eredményeink:

Borbírálat: Sopisz Aposztolisz 14. hely