Házirend

A Soós István Borászati Szakképző Iskola

HÁZIRENDJE

Bevezetés

A Soós István Borászati Szakképző Iskola házirendjének célja, hogy biztosítsa diákjai és az itt tanító pedagógusok eredményes és zavartalan munkájának feltételeit.

Az iskola házirendje rögzíti, hogy tanulóink a jogszabályokban meghatározott tanulói jogokat és kötelezettségeket milyen módon tudják gyakorolni, valamint megállapítja az iskolai munkarendet, a tanórai és tanórán kívüli foglalkozások rendjét, az iskola helyiségei, berendezési tárgyai, eszközei és az iskolához tartozó területek használatának rendjét, valamint az iskola által elvárt viselkedés szabályait.

A házirend szabályai – mint a törvény felhatalmazásán alapuló iskolai belső jogi normák – kötelezőek az intézménnyel jogviszonyban álló minden személyre: tanulóra, pedagógusra és más alkalmazottra egyaránt.

A házirend az iskola belső életét szabályozza, tehát hatályos az iskola és a tangazdaság teljes területén, az iskola által szervezett foglalkozásokon és a pedagógiai programban meghatározott iskolán kívüli rendezvényeken.

A házirend megsértése esetén számonkérésnek, fegyelmi eljárás lefolytatásának van helye, melynek részletes szabályait jelen házirend és a jogszabályok tartalmazzák.

Alkalmazott jogszabályok

• A 2011. évi CXC. törvény – a nemzeti köznevelésről
  • A 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet a nevelési-oktatási intézmények működéséről
  • A 2011. évi CLXXXVII. törvény – a szakképzésről