Vincellér képzés

Új képzés indul iskolánkban, melyet ajánlunk minden volt és jelenlegi hallgatónk figyelmébe is!

OKJ SZÁM: 34 541 11

Engedélyezett felnőttképzés, engedély száma: E-001111/2015/A003

A képzés indulása : 2018. februárjában (a jelentkezés 2018. októberétől indul majd)

A képzés díja: 205.000.- Ft

+ növényvédelmi kiskönyv képzési díj és vizsga díj (25.000.- Ft)

A képzés napjai: péntek és szombat

Vizsgadíj: 25.000.- Ft

A képzés rövid összefoglalása

A vincellér feladata a szőlőtermesztés gyakorlati fogásainak teljes ismerete, a felhasznált erő- és munkagépekkel együtt. Munkájához tartozik a telepítés, a szüret, az alapvető borkészítési technológia szakszerű ismerete. Alapvetően tisztában van a biogazdálkodás, az energiaracionalizálás, a szakterületéhez tartozó gazdálkodási ismeretekkel és a borturizmusi, borértékesítési szabályokkal.

A tanfolyam során lehetőség nyílik a növényvédelmi kiskönyv megszerzésére.

Továbbá a diákok az általuk megmetszett és gondozott szőlőből vizsgabort is készíthetnek!

Külsős, komoly szakmai elismertséget szerzett előadókat hívunk a következő témák oktatására:

– szaporítóanyag-előállítás;

– tápanyag utánpótlás;

– ültetvény-létesítés;

– eredetvédelem.
A képzésünk kifejezetten gyakorlat orientált. A tanfolyam során az összóraszám 400 óra, ebből 80 elméleti és 320 gyakorlati.

A tanfolyam vizsgával zárul, mely három részből áll:

–      Gyakorlati vizsgatevékenység

–      Központi írásbeli vizsgatevékenység