Pályaválasztási projektnap a Budafoki Borászati Iskolában

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közreműködésével pályaorientációs projektnapot tartottunk iskolánkban 2019. október 19-én.

Az általános iskolákból érkező érdeklődő tanulók három interaktív feladatkör keretében megismerkedtek a szőlészet és borászat őszi munkálataival, a borkészítés rejtelmeivel. Látványos bemutató keretén belül megtapasztalták a szőlő oltásának munkamenetét és gyakorlatban ki is próbálhatták a kézi, illetve a gépi oltás munkafogásait. A különböző szőlőfajták morfológiai ismertetése után a szőlőfeldolgozás és mustkészítés nagyüzemi és „hobby borkészítői” feladatait gyakorolhatták modern, korszerű berendezések segítségével. A feldolgozás során készített mustnak laboratóriumi analitikai vizsgálattal megállapították az elsődleges paramétereit /mustfok, savtartalom/.

A technológiai sorrendet követve pincemunkai tapasztalatokat szerezhettek meg. Bemutató keretén belül megismerték a hordó csapolás műveletét és a hordóból való mintavételt lopóval. Kipróbálták a lopózást és a legizgalmasabb pincei feladatot a hordóba bebújást. Itt mindenki átélhette, hogy milyen lehetett Diogenésznek a lakása. ?

A porondon lévő interaktív feladatok mellett a termelésben aktívan részt vevő pincészetek és vállalkozások mutatták be arculatukat és tevékenységüket.

Öregdiákként a Várszegi Pincészet képviselője /Várszegi Viktor/ mesélt a borász szakma szépségeiről és az iskolában eltöltött éveiről. A Garamvári Pezsgőpincészet segítségével megismerkedhettek a pezsgőkészítés alapjaival is.

A szakmai bemutatók után játékos kvízkérdéseken keresztül a látogatók számot adhattak az elsajátított ismeretekről, a tapasztalatokról. A projektnap után a diákok élményekkel gazdagon és egy szép szakma megismerésének lehetőségével távoztak.

Köszönjük a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hathatós segítségét és támogatását a projekt megvalósításához és kiemelten megköszönjük a projektben részt vevő kollégák munkáját!

 

                                                                                   Mátyus Imre

                                                                       Gyakorlati oktatás vezető

 

 

CÍMERÜNK


ISKOLÁNKRÓL

Iskolánk képzései

ESEMÉNYEK

2023. 09. 11.
02:30PM -
Esti technikusi képzések indulása
2023. 09. 09.
09:00AM -
PK borász tanfolyam indulása
2023. 09. 01.
Budafoki Borfesztivál
2023. 09. 01.
08:00AM -
Tanévnyitó ünnepély

KMASZC


FENNTARTÓNK


Együttműködő partnerünk

FACEBOOK OLDALUNK

ELÉRHETŐSÉGEINK

Soós István Borászati Technikum és Szakképző Iskola

OM azonosító: 035269/011

Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/006362

Felnőttképzési engedély száma: E/2021/000028

Cím:
1221 Budapest, Kossuth Lajos u. 83.

Telefonszámaink:
Titkárság: +36 (1) 426-5384 (Telefon / Fax) Titkárság mobil: +36 (30) 336-8752
Tanári szoba: +36 (1) 426-5385 Gazdasági Hivatal mobil: +36 (30) 330-1103

e-mail:
titkarsag@borasziskola.hu